Протезування

Металокерамічні коронки

Металокераміка. Вона ж просто кераміка, вона ж фарфор. Металокераміка відрізняється від просто кераміки тим, що в неї є металевий каркас, облицьований фарфоровою масою. Чисто керамічні конструкції без литого каркасу зараз зустрічаються рідко, але є. Фарфор – це народне значення тієї ж кераміки. Фарфорові зуби не темніють з часом, не стираються,  нічого не вбирають, ні з ким не вступають ні в які реакції, не дозволяють зубові вступати в реакцію з агресивним середовищем через себе і можуть простояти стільки часу, скільки простоять Ваші зуби під цими коронками, дай Бог їм довгого життя.

Є, правда і декілька недоліків. Велика обробка зуба через товщину самої коронки, правда, не більша, як  під комбіновані, або металопластмасові. Часто зуб доводиться депульпувати (видаляти з нього нерв), але це ще спірне питання для професіоналів. І ще один ма-а-аленький недолік – металокераміка дорожча металопластмаси  . Але переваги, звичайно, явно первищують недоліки.

В заключення хочеться сказати: навіть, якщо Вам здається, що від зуба  “мало що лишилося” , не ідіть зразу ж до хірурга на видалення. Якщо у Вас гарний стоматолог, то він спочатку уважно роздивиться корінь, зробить знімок, а вже потім буде вирішувати Вашу долю. Я думаю, біля половини зубів, що видаляються, можна було б врятувати. В багатьох випадках цей зуб може бути вирішальним у виборі плану протезування. На корінь можна постаратись одягнути культеву вкладку, ввинтити штифт, на який з часом посадити коронку, та багато ще чого можна придумати гарному лікареві. Скільки разів  “поставлений під чесне слово”  зуб стояв потім роками. Кругом все руйнувалось, а він стояв. Тому не страждайте манією величності і не приймайте рішення за лікаря  тільки тому,  що  “там майже нічого не лишилося “. Це повинен  вирішувати тільки лікар, якому Ви довіряєте.