Протезування

Знімні протези пластинкові

Багато хто знімні протези бачив у бабусь і традиційно асоціює їх зі склянкою на тумбочці. Сучасні знімні протези і виглядають дещо по-іншому, і знімати їх наніч не потрібно. Просто з”явились більш сучасні пластмаси, гарнітури зубів, опорно-притримуючі литі кламери, зліпочні маси і т.д. Базова  маса тепер може бути не просто рожевою,а навіть з внесеними судинками-капілярами, багато тут залежить від почуття   прекрасного у зубного техніка. Зуби поставляються з багатьох країн і поки що   є набагато красивішими від вітчизняних гарнітурів. Якщо є хороші опорні зуби, то можна відлити такі кламери, що протез буде закриватись наглухо. Зрештою, останнім часом пацієнти частіше скаржаться, що протез важче зняти, ніж на те, що він випадає. Але це вже комбінація пластинкових протезів з опорно-притримуючими бюгельними кламерами.

Особливо хочеться відмітити різницю в повному знімному протезі верхньої і нижньої щелепи. Якщо на верхній щелепі у Вас немає ні одного зуба, то цій біді, зрештою, можна зарадити. Зверху дуже велика площа опори, тверде нерухоме піднебіння і гарна клапанна зона.  Якщо немає ніяких негативних індивідуальних особливостей, то протез там прилаштується так, що не відірвеш.

На нижній щелепі все навпаки. Площа опори дуже маленька, або ж її немає зовсім. Велика кількість рухомих тяжів, вуздечок і просто складок слизової не дає протезу присмоктатись, як слід.  А надто “бійкий” язик робить завдання ще важчим.   Таким чином, на нижню беззубу щелепу пацієнт отримує т.зв. “плаваючий” знімний протез, який і буде плавати, а не тісно сидіти на  місці. Зрештою, людина до всього звикає , але хочеться застерегти  – зберігайте на нижній щелепі кожний зуб до останньої можливості.Якщо існують хоча б найменші сумніви, то вони повинні вирішуватись на користь зуба , а не на його видалення. Доки у Вас є хоча б один-два зуби знизу, у Вас є можливість пожувати щось із задоволенням.

Таким чином, всі покращення і досягнення в знімному протезуванні відносяться до технологій і матеріалів. Але принцип дії і зовнішній вигляд пластинкових знімних протезів змінити поки що практично неможливо, та й , зрештою, нема для чого.