Протезування

Керамічні вкладки

З ростом технічних можливостей у виготовленні та обробці керамічних мас з”явилась можливість замінити об”ємні пломби на керамічні вкладки. Відмінності між пломбою і вкладкою значні:

-пломбу лікар формує із матеріалу прямо у своєму кабінеті, виготовленням вкладки займається зуботехнічна лабораторія,  а потім лікар фіксує вкладку на зуб.

- міцність пломби, її довговічність і стійкість форми значно поступаються показникам керамічної вкладки.

- можливість підібрати правильний колір під колір сусідніх зубів у вкладок більша, ніж у пломб. Видаляючи  уражені карієсом тканини дентину, лікар створює порожнину для майбутньої керамічної вкладки. Потім з допомогою відбиткової маси він знімає відбиток. З цього відбитка виготовляють гіпсову модель і технік створює керамічну вкладку з урахуванням усіх особливостей у порожнині рота. Вкладки також бувають із композиту та металу, також із золота.

Вкладки суттєво зміцнюють зуб. Вони чудові в плані естетики. Кераміка має напівпрозорість і повністю імітує колір зуба. Вкладка точно повторює анатомічну форму зуба. Керамічні вкладки стійкі до зовнішніх впливів, вони не темніють згодом, не змінюють колір під дією кави,тютюну і т.д. Вкладка може замінити коронку, якщо збереглася міцна основа зуба.