Корінь зуба: лікування, видалення, резекція, кіста

Розглядаючи в дзеркало свою посмішку, ми бачимо тільки верхню частину своїх зубів,  і  мало хто з нас здогадується,  яку складну будову насправді має кожний зуб. Можна виділити наступні частини зуба – це коронка, шийка та корінь зуба. Зупинюся детально  саме на коренях. Їх можна виділити як найбільш чутливі та складні для лікування об”єкти. Вони знаходяться всередині зубної альвеоли, можуть мати різну структуру,  розветвлятися, відклонятись. Біль в корені зуба може виникнути через різні утворення. По-перше, це може бути кіста кореня зуба.

Кіста кореня  - це запальне утворення, що являє собою щільну капсулу. Вона утворється як відповідна реакція на інфекцію чи травму. Як правило, кіста з”являється на верхівці кореня зуба. Також причиною запалення кореня зуба може бути гранульома.  Цим терміном називається невелике вогнище запалення в верхівці кореня зуба.

Гранульома кореня зуба, так само як і кіста , лікується за допомогою резекції. Резекція кореня зуба – це хірургічне стоматологічне втручання, ціллю якого є видалення вогнища інфекції через ясна. Інколи така процедура ще називається резекція верхівки кореня зуба, оскільки проводиться через верхню частину кореня. Інколи , через ускладнений доступ до лікування кореня зуба мудрості, доводиться видаляти корінь зуба.

Видалення кореня зуба – це найпопулярніша хірургічна операція для пацієнтів. Суть її проста, вона заключається в видаленні зуба разом з ураженим коренем. Завдяки останнім досягненням сучасної стоматології, видаляти зуби доводиться все рідше і рідше. Але , на жаль, є ситуації, коли потрібно вдаватись до крайніх мір.

Наостанок хочу побажати Вам, любі пацієнти, бережіть своє коріння! Маю на увазі дерево Вашого роду і , звичайно, зубні корені!