Корисні знання про протезування

Корисні знання про протезування

Всі дбайливі батьки з перших років життя привчають дітей ретельно чистити зуби як мінімум двічі в день, тобто менше солодкого, щоб зберегти зуби міцними і здоровими, не курити і т.д. Однак далеко не всі дотримуються цих правил беспрікословно. А тому (хоча і з багатьох інших причин теж) приблизно до 40 років у людини вже відсутні кілька своїх зубів. У такому випадку допомогти може тільки протезування зубів – різні ортодонтичні пристосування, які ми звикли називати просто протезами. Завдяки сучасним розробкам, матеріалами, які використовуються в ході протезування, штучні зуби виглядають як справжні, так що здогадатися про наявні у людини протезах дуже важко.

Пацієнти, для яких протезування зубів – це завдання з безліччю невідомих, потрібно в першу чергу знати про те, що після видалення природних зубів щелепу людини атрофується. Якщо ви втратили зуб, то з процесом установки протеза не варто затягувати, щоб все пройшло без ускладнень. В ідеалі протезування зубів краще проводити відразу після втрати власних. Спочатку лікар-ортодон робить тимчасовий протез на 4-6 місяців до наступної підгонки. Протягом цього часу зубний протез сидить не так добре, як в перший день. Пояснюється це тим, що незначні зміни ясна відбуваються постійно. Словом, це закономірний нормальний процес. Надалі завдяки сучасним методам і матеріалами, можливо зробити будь протез, який буде максимально комфортним для пацієнта.

Кожен пацієнт, якому довелося скористатися послугами лікаря-ортодонта, прагне до того, щоб встановлені протези служили йому довгі роки і не доставляли великих клопотів. Для цього потрібно грамотно доглядати за конструкціями, які з’явилися в роті, але й не забувати про решту природні зуби. Адже вони потребують не меншому догляді після того, як пацієнту провели протезування зубів. Зрозуміло, природні зуби потрібно регулярно чистити зубною пастою. Протягом дня для попередження утворення нальоту на зубах (особливо у важкодоступних місцях кріплення протезів) можна використовувати спеціальний спрей для порожнини рота, який має антибактеріальну і освіжаючим ефектом. Такий спрей дуже зручний у використанні – він легкий, компактний, виключена можливість того, що він розіллється, крім того, його легко узяти з собою, наприклад, в дорогу або на роботу. Зазвичай такий засіб має м’ятний аромат, що надає диханню приємну свіжість.