Зуби і вагітність

Зуби і вагітність

Під час вагітності завжди відбувається зміна гормонального фону, що сприяє виникненню або загостренню пародонтиту. Підвищений апетит, який зазвичай супроводжує вагітність, сприяє більшому споживанню вуглеводів, а часта блювота в першому триместрі приводить до підвищення рівня кислотності слини.

Розвиток каріозного процесу під час вагітності йде значно швидше. Карієс представляє собою осередок інфекції, який негативно впливає на організм майбутньої мами і відповідно на її малюка. До того ж запущений карієс може призвести до таких ускладнень як пульпіт або періодонтит, а лікування цих захворювань під час вагітності ускладнюється. Все це може призвести до втрати зуба.

Якщо для побудови кісткової системи майбутнього малюка в організмі недостатньо кальцію, то його «вимивання» походить із зубів і кісток мами.

Як же зберегти зуби в період вагітності?

Рекомендується обмежити споживання цукру, їжі, яка багата вуглеводами. Потрібно стежити за тим, щоб в організм у достатній кількості надходили всі необхідні макро-і мікроелементи, вітаміни. Велике значення мають фосфор, кальцій, фтор, вітамін D (міститься в курячих яйцях, печінці тріски, атлантичного оселедця, риб’ячому жирі).

Бажано відвідати стоматолога ще до планування вагітності, в цьому випадку, можливо, уникнути багатьох проблем. Лікування зубів під час вагітністі абсолютно необхідно. Навіть якщо майбутню маму нічого не турбує, обов’язково з метою профілактики необхідно відвідувати стоматолога не менше 3 разів, за весь період вагітності.

Лікування зубів під час вагітності за допомогою місцевої анестезії допускається, тільки необхідно повідомити стоматолога про те, що ви чекаєте дитину. Тоді він підбере безпечний анестетик, такий як ультракаїн або убістезин.

Під час вагітності не рекомендується використовувати анестезуючу речовину, яка містить у своєму складі адреналін. Зазвичай лікування зубів починають в 2-му триместрі вагітності, але при необхідності лікування проводять і в 1-м триместрі. Лікування зубів необхідно відкласти, якщо у жінки є загроза до переривання вагітності. Щодо пломбування зубів немає ніяких обмежень, а рентгена слід уникати до 20 тижнів вагітності.

При необхідності діагностику захворювання зубів можна провести за допомогою новітнього методу комп’ютерної візіографії. Цей метод дозволяє зробити знімки зубів, не заподіюючи ніякої шкоди здоров’ю. Для зміцнення і збереження зубної емалі можна проводити фторування зубів. Також можна користуватися вибілюючими пастами і еліксирами, які абсолютно нешкідливі для матері та плоду.

www.zybi.ru